O BLOGU I O MNIE

Pomysł tego bloga dojrzewał przez dwa lata. Do prowadzenia go namawiali mnie – i w końcu przekonali 😊 rodzice i bliscy dzieci, które pomagałam wychowywać. Podzielę się tu wiedzą i doświadczeniem, których nabyłam w ciągu ponad 20 lat pracy z dziećmi. A sporo nazbierało się tego!

Blog o niani dla niani, ale też rodziców i opiekunów, którzy zastanawiają się nad zatrudnieniem kogoś do opieki nad ich dzieckiem. Wszystkich, którzy mają wiele pytań, obaw lub chcą dowiedzieć się, z czym zmagają się nianie w opiece nad dzieckiem każdego dnia – zapraszam do lektury.

Opisuję tu, czego dowiedziałam się o psychice dziecka, jego rozwoju, jakie jest podejście rodziców /opiekunów do jego wychowania. Dodam też różne sytuacje, których byłam świadkiem.

Jakie uczucia towarzyszyły mi w konkretnej sytuacji? Jak reagowałam? Co wpływało na okazywanie sympatii lub wrogości od dziecka? Jak radziłam sobie z atakami agresji, a także z wylewnością dziecka? Te i wiele innych zagadnień znajdziesz na tym blogu 😊

O mnie – niani – autorce bloga

Jestem Ula – ukochana żona do szaleństwa zakochana w swoim Mężu, mama Aniołków 💗💞 Z wykształcenia elektroradiolog, a z zamiłowania opiekunka do dzieci. Uwielbiam swoją sunię, spacery i spotkania z przyjaciółkami. A nad morzem zamieszkam, gdy będę na emeryturze 🏖️😁

Szybko zaczęłam zajmować się dziećmi. Ciekawił mnie ich rozwój i podejście do codzienności, do życia, do wszystkiego. Obserwowałam je, przeprowadziłam setki rozmów z ich bliskimi. Każde dziecko jest inne i potrzebuje kogoś, kto razem z rodzicami i opiekunami przygotuje je do kolejnych kroków w pierwszych latach swojego życia.

Cieszę się, że przez ponad 20 lat byłam i nadal jestem kimś, kto miał w tym swój udział 😍